0

Hotel Honduras Maya se dostal do potíží, protože Airbnb ovládl cestovní trh. Hotel se pokusil získat část trhu tím, že přepracoval několik svých pokojů tak, aby se vlastnostmi podobaly nabídkám Airbnb a poté je uvedl na webových stránkách Airbnb. Každý pokoj byl přidělen členovi servisního personálu hotelu Honduras Maya, který na platformě vystupoval jako hostitel. Hněv a šok se proměnil v potěšení, když překvapení hosté zjistili, že získávají veškeré vybavení a služby hotelu za cenu volného pokoje.

Pozornost věnovaná detailům replikující vzhled a dojem z pokojů Airbnb sloužila jako příjemné překvapení pro hosty, kteří možná měli negativní vnímání hotelových pokojů, a toto překvapení poté sdíleli na sociálních sítích a vytvářeli spoustu obsahu na webu. Není mnoho případů, ve kterých je dobré tahat zákazníky za nos, ale hotel ukázal, že dokáže napodobit zážitek z Airbnb a navíc nabídnout mnohem více za stejnou cenu.

Problém, kterému hotel čelil, je problémem celého odvětví, který odráží kulturní posun v tom, jak cestujeme a co hledáme v rekreačním ubytování. Spíše než doufat na další změnu v kultuře, která přivedla zákazníky zpět do hotelů, šel Honduras Maya přímo k zákazníkům a postavil se přesně tam, kde již bylo cílové publikum aktivní.