Thomas Vailly vyrábí ze slunečnic kůži, lepidlo a biologickou verzi polystyrenu

Nizozemské studio Thomas Vailly vytvořilo celou řadu designových materiálů pouze s použitím slunečnicových rostlin. Patří mezi ně biologická verze polystyrenu, kůže a netoxické, přírodní lepidlo a lak. Tento proces používá každou část zemědělské plodiny, včetně stonků a listů, které by se normálně ponechaly na poli.

Poté, co zemědělci sklidí semena, studio dále ohřívá a stlačuje zbytkový materiál k výrobě materiálů. Lisování tvrdého vnějšího pláště stonku vytváří dřevotřísku, zatímco vnitřní část tvoří jádro ekologické lehkého polystyrenu.

„Obrovské množství aplikací toho, co bylo dříve považováno za odpad, se stává nyní reálným. Materiály založené na biotechnologiích nemají být chápány jako náhrada za jejich syntetické protějšky, mají různé kvality, které mohou být využity,“ sdělil Vailly pro Dezeen.com.

Luma Foundation and Stimuleringsfond poskytly finanční prostředky na tento projekt. Studio také úzce spolupracovalo s vědci z laboratoře Ecole Nationale Supérieure des Ingénieurs en Arts Chimiques Et Technologiques (ENSIACET) při vývoji materiálů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762