0

Leadfeeder je startup z Helsinek, který vyvinul platformu založenou na technologii umělé inteligence, která shromažďuje data o návštěvnících webových stránek a proměňuje ji v obchodní leady. Myšlenka spočívá v tom, že podniky mohou využít obohacená data poskytovaná společností Leadfeeder k tomu, aby byla efektivnější a dobře cílila. To může také pomoci předvídat potřeby potenciálních zákazníků předtím, než je kontaktujete.

Společnost Leadfeeder používá Google Analytics k tomu, aby identifikovala společnosti, které navštěvují webové stránky svých klientů. Poté používá strojové učení k upřednostnění návštěvníků na základě toho, co dělají na webových stránkách, a shromažďuje údaje o chování spolu s kontaktními informacemi o návštěvnících společnosti. Tyto informace jsou poskytovány přímo stávajícím CRM a marketingovým nástrojům uživatelů.

„B2B společnosti se pokoušejí vytvářet prodejní místa prostřednictvím svých webových stránek, ale 98 procent návštěvníků nikdy nezanechává své kontaktní informace,“ řekl spoluzakladatel  a CEO Pekka Koskinenn.

Leadfeeder nedávno získal investici 2,67 milionu liber v rámci kola financování od Endeit Capital, spolu s finským Superhero Capital a Vendep Capital. Společnost si účtuje měsíční předplatné na základě úrovně návštěvnosti webových stránek. Ceny začínají kolem 53 euro měsíčně a některé služby jsou zdarma.

Pro ty, kteří se zajímají o ochranu osobních údajů, Leadfeeder říká, že jeho služba je v souladu s GDPR a neshromažďuje žádné informace, které by mohly osobně identifikovat návštěvníka webu. Je to další příklad toho, jak mohou být nové technologie využity k lepšímu pochopení toho, jak návštěvníci používají webové stránky a zároveň se snaží chránit osobní soukromí. To může v konečném důsledku vést k lepším obchodním rozhodnutím.