Čínský startup LinkSure chce poskytovat bezplatný internet po celém světě

Čínská společnost LinkSure má ambiciózní plány na poskytování bezplatného internetu pro celý svět. Společnost uvedla, že bude investovat 3 miliardy jüanů (10 bilionů českých korun), aby do roku 2026 uvedla na trh 272 satelitů.

LinkSure Swarm Constellation System bude letos uveden na trh v podobě jednoho satelitu a prvních 10 by mělo být na oběžné dráze do konce roku 2020. LinkSure má také podporu čínských úřadů, které nedávno podpořily článek o plánech společnosti LinkSure v hlavní části Hot Search na webu Weibo, což je místo určené pro propagandistická témata.

LinkSure již vytvořil jednu z nejpopulárnějších čínských aplikací, která poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení. Wi-Fi Master Key sbírá přihlašovací údaje Wi-Fi hotspotů a umožňuje uživatelům, aby se připojili k soukromým sítím. To podle TechCrunch využívá zhruba 800 milionů uživatelů.

Odhaduje se, že 3,8 miliardy lidí na světě nemá přístup k internetu a tento vývoj je tak vítaným krokem. Ale satelitní internet není zbrusu novým konceptem a technologičtí giganti Google a Facebook doposud neuspěly s podobnými pokusy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635