Knižní platforma Overdrive povzbuzuje děti ke čtení pomocí gamifikace

Overdrive využívá umělou inteligenci a gamifikaci k povzbuzení dětí ke čtení. Aplikace Sora používá prvky podobné z videoher k vytvoření interaktivního zážitku pro děti, včetně získání odznaků a odměn za přečtení knih. Podle Overdrive je cílem, aby čtení bylo více zážitkové než hraní populární hry Fortnite nebo sledování Netflixu.

„Ve skutečnosti jsem měl tým, který studoval, proč se Fortnite stal tak návykovým,“ řekl pro Futurism spoluzakladatel a CEO Steve Potash. „Proto Sora nabízí odznaky a ocenění, jsme zároveň na školním trhu, tak z toho děláme i sociální záležitost. My vlastně neříkáme: ‘vyberte si svoji jednotku a běžte zabít pár knih,’, ale snažíme se poučit z návykové povahy interaktivních her.“

Výsledkem je platforma, kterou vydavatelé používají k přidávání komentářů, hudby a dokonce i „výběru vlastního dobrodružství“ do svých elektronických knih. Společnost také pracuje na vývoji prvků virtuální a rozšířené reality do knih, jako je například možnost, aby učitelé vkládali kvízy přímo na stránky knih. Sora je již k dispozici ke stažení.

Výzkum ukázal, že zlepšená gramotnost má sílu dostat děti z chudoby. Overdrive věří, že pomocí gamifikace a technologie umělé inteligence, učiní knihy více zábavnější a promění děti v celoživotní čtenáře. Klíčovou roli zde hraje sběr dat. Analýzou toho, co lidé čtou a jak je čtou (například s jakou pravděpodobností budou děti číst knihu, pokud bude na obálce jejich oblíbené zvíře), mohou inženýři vytvořit efektivnější nástroje a zlepšit zážitek ze čtení.

More Stories
ŠKODA Auto nabízí možnost prohlédnout si vůz KAROQ prostřednictvím rozšířené reality