0

Americký startup Glide vytvořil způsob, jak vytvářet aplikace bez nutnosti kódování. Společnost mění excelové tabulky, které používáte pro účetnictví, na aplikace připravené pro chytré telefony.

Uživatelé připojí informace do excelové tabulky a program ji změní na aplikaci. Glide nabízí několik šablon, mimo jiné pro HR (organizování rozhovorů nebo zaměstnanců), marketing malých firem, nebo spuštění vlastního podcastu. Uživatelé si mohou také vytvořit svou vlastní excelovou tabulku. Služba je už nyní k dispozici. K dispozici je bezplatná verze a verze měsíční poplatek.

Glide spustili čtyři programátoři, kteří byli frustrovaní, jak těžké bylo vytvořit aplikaci. David Siegel, CEO a spoluzakladatel společnosti Glide, a jeho spoluzakladatelé Jason Smith, Mark Probst a Antonio Garcia Aprea pracovali v té době pro jinou společnost. Začali zkoumat nekódovací metody pro vytváření aplikací a rozhodli se, že široce používaný tabulkový procesor má pro společnosti největší smysl.

Průzkum od Statista z roku 2017 zjistil, že téměř polovina respondentů tráví na svých chytrých telefonech více než pět hodin denně. Zvýšené používání chytrých telefonů znamená, že aplikace a mobilní strategie jsou hlavní součástí většiny firem. „Viděli jsme, jak zoufalé jsou některé společnosti, aby mohli využít mobilní strategii, a také to, jak bolestivé a drahé je vyvíjení mobilní aplikace. A ani deset let po tom, co chytrý telefon debutoval, jsme neviděli významný pokrok v této oblasti,“ řekl Siegel pro TechCrunch.