0

Německý výrobce kuchyní a koupelen Dornbracht představil na letošním Design Weeku v Miláně unikátní zážitek ve virtuální realitě. Instalace zvaná „Is Memory Data?“ zkoumala různé způsoby interakce s vodou a skládá se z jednoduché nádoby a hadice. Zatímco návštěvníci si hráli se skutečnou vodou, VR brýle proměňovaly zážitek v interakci s mramorovou umyvadlovou fontánou, která uvolňuje excentrické vodní kapky a další tvary.

„Cítíte, jak vám voda proudí přes ruce, ale vaše oči vidí ve virtuální realitě něco úplně jiného. Zažijete změny materiálů a interakci s nimi,“ řekl Mike Meiré, kreativní ředitel. „Je velmi zajímavé vidět, co to dělá s mozkem a zejména s vašimi smysly.“ Dornbracht se snaží odvolávat na „emocionální vodní zážitek, který se dotýká všech smyslů“.

Jedná se o první projekt, který vyšel z Dornbracht Research Lab. Kreativní ředitel Mike Meiré spustil výzkumný projekt, který se zaměřuje na průsečík technologie a vody. Může se to zdát jako neobvyklý projekt pro výrobce kuchyní a koupelen, ale myšlenkou je přitáhnout pozornost k firmě. Díky VR zážitku představuje fontánu založenou na modelu Dernbracht Supernova, čímž by účastníci experimentu měli spojit příjemný zážitek s produktem společnosti.