0

Wing se stala první společností v Austrálii, která spustila donášku pomocí dronů. Wing spadá pod společnost Alphabet od Google a testuje službu od roku 2014. Nedávno získali schválení australského úřadu pro bezpečnost civilního letectví (CASA), čímž může spustit donášku. Služba bude zpočátku dostupná na třech severských předměstích města Canberra a postupně se rozšíří do dalších oblastí.

Zákazníci služby mohou zadávat objednávku dodání dronem prostřednictvím aplikace během několika minut. Prvotní podniky, které se zaregistrovaly k účasti, zahrnují drogérii, pekárnu, obchod s čokoládou, gelaterii, kavárnu a dodavatele golfových potřeb. Nákupy jsou baleny ve speciální krabici, která je letecky dopravena na místo určení a poté spuštěna zákazníkům na šňůře.

Ačkoli zkušební lhůta proběhla bez bezpečnostní události, obyvatelé zúčastněných sousedství prohlašovali, že je neustále rušil hluk od dronů. CASA také uložila řadu podmínek pro používání dronů, včetně toho, že musí zůstat v určité vzdálenosti od těch, kterým dodávají.

Kromě dronů vyvinula Wing také bezobslužnou platformu pro řízení provozu, která bude plánovat jasné trasy a automaticky udžovat bezpečnou vzdálenost letadel. Společnost také pracuje na vytvoření tišších dronů. Wing tvrdí, že droni mají nižší uhlíkovou stopu než dodávka kamionem. Společnost také testuje rozvážku ve Finsku.