Služba FloodConcern dokáže předem odhadnout místa, které zasáhne silná bouře

Služba FloodConcern vytváří vizualizace map s místy, kde může voda zasáhnout nejvíce, a to až o pět dní dříve, než dorazí bouřka. Města tak nejen že vidí čas příchodu vody, ale také to, jak bude voda stoupat, jak rychle se může pohybovat a jakým směrem bude proudit. Dále také mapa dokáže ukázat, které struktury budou zaplaveny nebo vyplaveny a k jakému zmírnění může dojít, pokud například na konkrétních místech postavíte hráz.

Doposud byl FloodConcern testován zpětně na základě událostí, jako je hurikán Harvey, aby se ukázalo, že by služba dokázala předpovídat, jaké oblasti budou nejvíce ovlivněny ještě předtím, než dorazí bouře. Společnost One Concern, která byla založena v Silicon Valley v roce 2015, začínala s jednou konkrétní hrozbou v tomto regionu. A tím je zemětřesení. Od té doby získala společnost kontrakty s městy jako San Francisco, Los Angeles a Cupertino a službu používají také soukromé pojišťovny.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766