0

Brazilský startup Quinto Andar vyvinul digitální automatizační systém na pronájem nemovitostí. Návštěvy jsou naplánovány prostřednictvím aplikace a smlouvy podepsany digitálním podpisem. Ručitelé a vklady jsou nahrazeny vlastní zárukou pro klienty s dobrým kreditním skóre. Společnost tvrdí, že to snižuje dobu trvání sjednání pronájmu nemovitostí z jednoho měsíce na tři dny.

Cílem je zjednodušit nájemní proces nájemcům a pronajímatelům, zejména v místech, kde pronájem není snadný. Zakladatel Gabriel Braga byl motivován tím, co považoval za frustrující dlouhodobý proces pronájmu ve větších městech Brazílie.

Quinto Andar je nejnovějším příkladem toho, jak je technologie využívána ke zjednodušení a urychlení procesů pronájmu nemovitostí. Staví na tom, jak si platformy jako Homeit a TravelNest kladou za cíl automatizovat pronájem, ale vztahuje se spíše na dlouhodobé pronájmy než na prázdninové pobyty. Služba je již dostupná ve 15 brazilských městech, ale existuje potenciál pro případnou globální expanzi. „Země známé pro svou neefektivnost a byrokracii v procesu pronájmu jsou pro nás dobrou příležitostí jak v Latinské Americe, tak v Evropě,“ říká zakladatel Gabriel Braga.