Brýle Aira nabízí nevidomým vzdáleného asistenta pomocí kamery

Nositelé brýlí Aira se mohou dozvědět, co se kolem nich děje. Brýle vybavené kamerou s vysokým rozlišením a reproduktorem, nebo mobilní aplikací, přenášejí živě informace toho, na co se právě nevidomý člověk dívá. Kdykoliv uživatel Airy zadá povel, tak do 20 vteřin mu „agent“ na druhé straně pomůže s tím, co potřebuje. Ať už je to čtení menu, které je přeloženo do Braillova písma, nebo nalezení něčeho k jídlu během procházení letištním terminálem.

Anirudh Koul, vedoucí umělé inteligence a výzkumu ve společnosti, říká, že tým vyslyšel lidi, kterým tato technologie umožnila dělat vše od jednoduchého procházení se v okolí poprvé, přes pěší turistiku v divočině až po běh marathonem.

Pouze asi 53 % nevidomých nebo slabozrakých studentů to dotáhne do druhého ročníku vysoké školy; údaje pocházející z minulého roku ukazují 100 studentů používajících Aira, že díky této technologie toho dosáhne až 92 % studentů. Aira podobně pomáhá usnadnit přístup k běžnému pracovišti pro osoby se zrakovým postižením. V současné době je okolo 70 % lidí se slabým zrakem nezaměstnaných na plný úvazek; Posláním Airy je snížit toto číslo na 7 %.