Sociální síť Riffr se zaměřuje výhradně na zvuk

Startup Riffr nabízí platformu, která se zaměřuje čistě na zvuk. V podstatě se jedná o Twitter nebo Instagram, kde místo odesílání textu nebo obrázků, sdílíte zvukové klipy.

Uživatelé mohou publikovat veřejné i soukromé „riffy“ a sdílet je prostřednictvím sms zprávy, e-mailu nebo na jiných sociálních sítích. Riffy jsou streamovány a nemohou být staženy, což uživatelům umožňuje udržovat určitou kontrolu nad svým obsahem. Klipy mohou být dlouhé 5 sekund až tři minuty a lze je přizpůsobit obrázky na pozadí.

Spoluzakladatel a CEO společnosti Riffr, Toufic Monarak, tvrdí, že myšlenkou je vrátit autentičnost a emoce zpět do sociálních sítí. Společnost má v současné době několik tisíc uživatelů. Plánuje také vydání prémiového modelu, který by mohl vydavatelským společnostem, jako je BBC a NPR, poskytnul nový způsob publikování obsahu.

Tradiční platformy sociálních sítí neumožňují snadné sdílení zvuku, což donutilo mnoho autorů obsahu ke konverzi zvukových souborů na video za účelem zveřejnění zvukového obsahu. Problém je v tom, že výchozí nastavení pro většinu uživatelů má zvuk ztlumený, takže mnoho z těchto příspěvků není slyšet. Ale jak porostou platformy typu Riffr a jejich uživatelská základna, tak se brzy objeví organizace, které chtějí podporovat audio obsah na sociálních sítích.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766