0

Tři města ve Spojených státech spolupracují na pilotním projektu nového softwarového systému, který koordinuje platby za používání skútrů a kol. Platforma, vyvinutá společností Passport, poskytne městským samosprávám digitální infrastrukturu pro koordinaci více poskytovatelů služeb v oblasti mikro-mobility.

Dojíždějící budou moci provádět mobilní platby za cestování a parkování. Agentury a poskytovatelé služeb mohou spravovat online mýtné, prodej vstupenek a povolení. Bude to poprvé, kdy bude město používat analýzu dat a software pro správu takového systému, včetně výběru plateb za parkování skútrů.

Jedná se o města Charlotte v Severní Karolíně; Omaha v Nebrasce; a Detroit v Michiganu. Ta doufají, že přístup založený na spolupráci jim pomůže lépe spravovat provoz skútrů a kol. Mezi sebou budou sdílet analýzu distribuce kol a skútrů a vzorce užívání. Cílem je zajistit spravedlivější distribuci vozidel a zlepšit celkovou bezpečnost silničního provozu a řízení dopravy.

Udržet krok s inovací v dopravě je těžké pro vlády a agentury, jejichž úkolem je udržet občany v bezpečí, zejména s tím, jak se šíří mikro-mobilita a autonomní dopravní systémy. Passport se podílí nejen na poskytování softwarové platformy pro správu složitých dopravních ekosystémů, ale investoval 5 milionů dolarů, aby pomohl městům vytvořit digitální infrastrukturu, která je k tomu zapotřebí.