Aplikace od Energic gamifikuje úspornější spotřebu energie

Francouzský startup Energic vytvořil aplikaci, která podporuje školy a podniky ke snižování jejich spotřeby energie. Týmy získávají body a odměny hraním her a absolvováním výzev ohledně menší spotřebě elektřiny, plynu a vody. Aplikace také odměňuje uživatele za jejich nápady na snížení energie.

Nejaktivnější týmy získávají ceny šetrné k životnímu prostředí, jako je výsadba stromů, nebo stolní fotbálky vyrobené z recyklované lepenky. Energic dokáže také monitorovat spotřebu energie, plynu a vody v budově týmu a nabízet tipy, jak snížit spotřebu. Společnost uvádí, že se do Energických výzev dosud zapojilo přes 100 týmů. V nedávné době získala od fondu CA Nord de France částku ve výši 500 000 EUR a plánuje ji využít k mezinárodnímu rozšíření v roce 2020.

Motivační akce prostřednictvím aplikací zaměřených na odměny jako Energic mohou povzbudit uživatele, aby byli v budoucnu udržitelnější. Výzkum obecně podporuje názor, že gamifikace může podnítit motivaci a výkon.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766