Umělá inteligence vám zdarma provede diagnózu rentgenového snímku

Joseph Paul Cohen je postdoktorandský pracovník v Mila (Quebec AI institute) a University of Montreal, který stojí za Chester AI radiology assistant (Chester – UI asistent radiologa). Cohen k vytvoření softwaru využil soubor dat rentgenových snímků hrudi, aby vytrénoval umělou inteligenci k diagnostikování nemocí. I když Cohen ve skutečnosti není lékař, tak se soustředí na oblasti zdraví a hlubokého učení.

Uživatelské rozhraní není zrovna přívětivé, ale nástroj pomocí grafu zobrazuje pravděpodobnost nemoci, kterou můžete mít. Například můžete zjistit, zda máte 7% nebo 70% pravděpodobnost pneumonie. Na tomto UI radiologovi je zajímavé, že se vlastně jedná o první umělou inteligenci, která dokáže diagnostikovat nemoci ve vašem prohlížeči. Software tak běží lokálně na vašem počítači, nikoli v cloudu, jak je tomu zvykem. Je to jednak z důvodu ochrany soukromí, a navíc je to levné řešení.

„Protože se vše odehrává v prohlížeči, tak nepotřebujete vzdálené servery pro zpracování každého snímku,“ říká Cohen. „To umožňuje všem, aby ho mohli používat zdarma.“ Dále dodává, že se tento nástroj nenahradí doktory. Spíše je určen pro ověření diagnózy. Což je ideální pro zaučující se radiology, protože se díky tomu mohou naučit lépe chápat diagnózu snímků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762