Vault Platform umožňuje zaměstnancům bezpečně nahlásit sexuální obtěžování

Nová aplikace Vault Platform běžící na blockchainu je určena k tomu, aby umožnila lidem mluvit o sexuálním obtěžování nebo jiném pochybení v práci. Aplikace poskytuje uživatelům způsob, jak zaznamenat soukromou, časově zaznamenanou zprávu, která je uložena v rámci blockchainu jako důkaz. Tuto „digitální stvrzenku“ nelze měnit ani smazat.

Další incidenty mohou být zaznamenávány soukromě a efektivně a vytvářejí věrohodnou časovou osu událostí využívajících technologii blockchainu ukládajícího časové záznamy. Aplikace je také užitečná pro zobrazení, zda jiné oběti obvinily stejnou osobu. Tyto informace zůstanou důvěrné, dokud se zaměstnanci nerozhodnou oznámit incident.

Vault Platform není anonymní reportovací systém, ale umožňuje to však zaměstnancům, kteří se cítí obtěžováni nebo šikanováni nebo diskriminováni, aby nakonec oznámili případy s větší sebejistotou pomocí časových záznamů a uložených osobních poznámek.

Spoluzakladatelka společnosti Neta Meidav říká, že byla ve věku 22 let obětí sexuálního obtěžování v práci. Namísto toho, aby incident ohlásila vyšším vedení, tak dala výpověď. Říká, že se cítila příliš vyděšená, než aby oznámila, co se stalo. Vault tak nabízí „sílu v číslech“.

Přestože hnutí #MeToo zvýšilo povědomí o sexuálním obtěžování v práci, mnoho lidí tento problém nenahlašuje. Někteří se mohou bát nebo se obávat odplaty nebo obav, že jejich nároky budou zamítnuty. Podle Vaultu se odhaduje, že 75 procent incidentů na pracovišti není nahlášeno. Příběhy často uniknou ostatním kolegům nebo jsou sdíleny na sociálních sítích, což pro společnosti vytváří více problémů. Tato aplikace potenciálně zlepšuje tuto záležitost. Dává totiž žalobcům jistotu, že jejich tvrzení jsou plně dokumentovány a bezpečně uloženy. Vyzbrojeni těmito informacemi se mohou společnosti zabývat smysluplnému vyšetřování.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762