0

Bilibili je čínská streamovací služba, která vyvinula jedinečný prověřovací proces, který jí pomůže vytvořit nadšenou a přátelskou online komunitu. Noví uživatelé musí projít včas online testem, který má 100 otázek, aby získali přístup k prémiovému obsahu.

Nejedná se o žádný běžný test. Místo, které se pyšní tím, že je centrem čínské geek kultury, chce odpovědi na otázky týkající se všeho od programovacích jazyků Java, C++ až po čínskou historii, a také se ptá na detailní podrobnosti o videohrách, filmech a hudbě.

Bilibili je jednou z nejpopulárnějších čínských video platforem. Jeho komunita je postavena kolem anime fanoušků a hráčů, kteří předkládají, zobrazují a komentují video obsah. Místo také obsahuje originální obsah typu recenze filmu, animované seriály a hry. Je známá průkopnickými „bullet comments“ – komentáře diváků, které se při sledování videa zobrazují v horní části.

Zatímco některé společnosti experimentují s novými technologiemi, jako je virtuální realita, na vybudování určitých digitálních komunit, Bilibili používá zdlouhavý online kvíz. Zdá se, že tento přístup zvýšil popularitu stránek. Do konce roku 2018 absolvovalo zkoušku více než 43 milionů lidí. Počet měsíčních aktivních uživatelů explodoval na přibližně 90 milionů.