0

Japonská společnost AI Silk změnila surové hedvábí na elektricky vodivou wearable látku. Materiál, který je primárně určen pro zdravotnictví a lékařské účely, může sloužit jako elektroda pro shromažďování lékařských informací nebo pro pomoc lidem při zotavování se z poranění nebo nemoci.

Látka vyrobeno speciální barvící technikou je trvanlivá a nedráždivá. AI Silk dále dodává, že látka se neopotřebovává při praní. Je také pohodlná, protože snižuje pocit brnění, který je často způsoben elektrickou stimulací svalů při léčebných procedurách. Hedvábné vlákno je vysoce savé, což znamená, že je méně ovlivněno potem, který může snížit vodivost.

Použitím oddělené techniky je společnost také schopna vyrábět látky, které jsou v některých oblastech pouze vodivé, a to potiskem polymerů vedoucích elektřinu na tkaninu. Podle společnosti tyto techniky nejsou omezeny na hedvábí, ale mohou být aplikovány na jiná přírodní vlákna.

Wearable průmysl je hypem už nějakou tu dobu. Ale jedna oblast, která ukazuje skutečný posun, je ve zdravotnictví. Očekává se, že trh s wearable zdravotnickými prostředky dosáhne do roku 2024 14 miliard dolarů. Proto je dobré společnost AI Silk do budoucna sledovat, protože řeší některé problémy, které jsou obvykle spojeny s elektrodami, jako je podráždění kůže. Vodivé textilie jako takové mají potenciální využití mimo zdravotnictví a lékařství.