0

Lotyšská fintech společnost Mintos plánuje v rámci své služby pro poskytování peer to peer půjček nabízet i debetní karty a bankovní účty. Mintos je platforma pro investory na financování nebankovních půjček věřitelů. Od roku 2015 Mintos umožnil půjčky ve výši více než 500 milionů EUR.

Klienti by využívali bankovní účet Mintos stejně jako tradiční účet. Účet a karta by umožnily investorům provádět a přijímat platby na celém světě, platit mzdy, převádět peníze, platit účty a vybírat peníze z bankomatů.

Spoluzakladatel a CEO Martins Sulte řekl, že nabízení bankovních karet a účtů je „přirozeným krokem“ pro jejich startup. Dodal, že „tento vývoj také znamená, že naši investoři už nebudou potřebovat účty u svých bank.“ Mintos již požádal o licenci.

Poskytování tradičních bankovních služeb, jako jsou účty, přiblíží startup k tradičním bankovním službám. Mohlo by také vyvolat nové otázky o tom, jak by měly vypadat půjčky typu peer-to-peer. CEO společnosti Mintos Martins Sulte řekl, že se společnost snaží narušit tradiční bankovnictví a tradiční peer-to-peer bankovnictví. Jejich model pro bankovnictví již upoutal pozornost investorů. Mintos nedávno získal investici 5 milionů EUR od rizikového kapitálu Grumpy Investments. Starting plánuje využít prostředky k rozšíření svých služeb a globálního dosahu. V současné době uvádí zákaznickou základnu 54 000 investorů ze 65 zemí.