0

Nová SaaS platforma od Wakeo poskytuje B2B společnostem informace o námořní, letecké a silniční dopravě v reálném čase. Platforma využívá družicová data a vložené GPS systémy a internety věcí (IoT) v nákladních vozidel pro sledování pohybu. Platforma využívá strojové učení k neustálé aktualizaci a úpravě dopravních podmínek. Záznamy jsou poté zasílány operačním týmům, aby mohly předvídat časy příjezdu.

Systém je navržen tak, aby pomohl průmyslovým dopravcům a přepravcům nákladů optimalizovat jejich dodavatelské řetězce. Doposud byly ty údaje dostupné pro odesílatele v roztříštěné formě. Kvůli tomu je těžké předvídat a plánovat zpoždění. Automatizovaná platforma společnosti Wakeo spojuje roztříštěná data, zajišťuje transparentnost a umožňuje podnikům lépe spravovat dodavatelské řetězce.

Wakeo již používají lodní společnosti jako Air Liquide a Faurecia. Tento způsob logistiky způsobila revoluci v odvětví lodní dopravy, ale také kvůli tomu vznikají nákladná zpoždění. Pokud zboží nedorazí podle očekávání, tak je někdy nutné uzavřít montážní linky a továrny. Technologie IoT a platforma pro strojové učení, jako je Wakeo, umožňují sledovat pohyb zboží napříč různými způsoby dopravy. Díky tomu, že Wakeo umožňuje přesnější určení dodací lhůty, činí dopravu a logistiku předvídatelnější. To by mohlo snížit ztráty pro podniky, které se spoléhají na to, že zboží dorazí v přesně stanoveném čase.