Jscrambler pomáhá firmám chránit webové stránky před kybernetickými útoky

Portugalská společnost Jscrambler mění způsob, jakým se firmy chrání před kybernetickými útoky. Jejich technologie funguje tak, že mění kód, které společnosti používají k vytváření vlastních webových aplikací, a dává jim sebeobranné vlastnosti. V reálném čase monitoruje také hrozby. Společnosti jsou během několika vteřin upozorněny, zda se hackeři snaží změnit jejich kód nebo jakýmkoli způsobem změnit obsah jejich webových stránek. Načasování jim umožňuje reagovat dříve, než dojde k vážnému poškození.

Společnosti se mohly chránit před hackery a malwarem tím, že zajistily své interní servery a počítačové systémy. Antivirové a antimalware produkty používané na firemních serverech se však proti těmto útokům staly méně efektivními. Společnosti se staly ještě zranitelnější, protože mnoho lidí používá kód, který běží na počítačích klientů.

Firmy používají aplikace a programy orientované na klienta, často psané v JavaScriptu, aby mohly interagovat se svými zákazníky na dálku. Jako příklad můžeme uvést Netflix nebo jakékoliv internetové bankovnictví. Jedná se o jednoduchém rozhraní, které umožňuje zákazníkům zadávat citlivé informace, aby mohli využít produkt nebo službu. Kód použitý k vytvoření tohoto rozhraní může být sice vysoce sofistikovaný, ale přesto hackeři mohou číst celý kód a provádět útoky.

Společnost Jscrambler tak nabízí firmám lepší způsob, jak chránit svůj kód. Nejprve promíchá JavaScript kód, takže ho hacker nedokáže přečíst ani zpětně analyzovat. A poté Jscrambler 6 neustále sleduje hrozby JavaScript kódu v reálném čase a okamžitě upozorní společnost na vnější pokusy o manipulaci s kódem.

Jscrambler je k dispozici na základě předplatného. Jscrambler nedávno získal investici více než 2,3 milionu dolarů. Více než 43 000 firem a jednotlivců, včetně firem Fortune 500, již využívá jejich technologie.

V roce 2018 došlo k několika významným kybernetickým útokům, zejména na e-shopy. Kyberútočníci hledají nejslabší bod zabezpečení systému, což jsou často aplikace nebo programy třetích stran. Například Magecart hackerský útok na Ticketmaster a British Airways byl úspěšný, protože malware byl zaveden do programu třetích stran, který společnosti používají. Útok nebyl zpočátku odhalen, protože byl nakažen kód používaný klienty, místo vkládání viru na vlastní servery společností Tickermaster a British Airways. Poskytnutím monitorování webových stránek v reálném čase a ochranou kódu používaného pro zápis těchto programů (JavaScript) ztěžuje Jscrambler hackerům v krádeži klientských dat a poškozování společností.