Platforma Diggers Factory pomáhá hudebníkům nahrávat vinylové desky zdarma

Francouzský startup Diggers Factory chce, aby hudebníci vytvářeli vinylové desky a chce jim umožnit, aby to mohli dělat zdarma. Cílem startupu je vyřešit výzvy, které brání umělcům ve vytváření vinylových nahrávek: náklady a distribuce.

Zatímco se stále více zvyšuje poptávka po vinylových deskách, které milují fanoušci kvalitní hudby, tak výrobní proces je časově náročný a nákladný. Aby to bylo nákladově efektivní, tak to obvykle vyžaduje objednávku většího množství desek. To často způsobuje, že umělci mají doma zásoby desek, které nedokážou prodat. A distribuce navíc vyžaduje znalosti a síť kupujících, kterým většina umělců chybí.

Diggers Factory dělá proces zdarma pro hudebníky s tím, že převádí náklady na jejich fanoušky. Umělci určují, kolik desek chtějí prodat (minimum je 50) a pak používají crowdfundingovou platformu k oslovení fanoušků o předběžnou objednávku desek.

Platforma se liší od tradičního crowdfundingu tím, že se lidé nemohou rozhodnout, kolik přispějí. Místo toho se počítá cena tak, aby umělcům pokryla náklady. Každý fanoušek pak zaplatí za album stejnou částku. Diggers Factory získává poté provizi z prodeje.

Jakmile je prodejní nabídka dosažena, Diggers Factory zajistí, že album je vylisováno a distribuováno. Zakladatel společnosti Alexis Castiel uvedl, že pracuje se šesti různými továrnami, 10 mistrovskými ateliéry a desítkami obchodů s nahrávkami po celém světě. Startup je již v provozu a už vydal několik alb. Poskytuje také online komunitní trh pro fanoušky vinylových alb, kde mohou nakupovat a prodávat staré desky.

Prodej vinylových desek v posledních letech roste. I když to stále představuje zlomek hudebního průmyslu, který se pohybuje ve výši 15 miliard dolarů, tak tržby v roce 2017 dosáhly 1 miliardy dolarů. Startupy jako Diggers Factory používají nové strategie, jako je crowdfunding, aby překonaly překážky a změnily způsob distribuce.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635