0

Pro zbloudilé kočky může zima znamenat, že se nedožijí jara. Počítačový inženýr Wan Xi, který pracuje pro Baidu, vyrobil chytrou chovatelskou stanici, která chrání zbloudilé kočky, aby přežily chladnou zimu v Pekingu.

Smart Cattery dokáže díky umělé inteligence přesně identifikovat 174 různých plemen koček a umožní jim vstoupit a odejít z chovatelské stanice, jak se jim zlíbí. Dveře se otevřou, pokud kamera registruje kočku, ale na psy to nefunguje. Do chovatelské stanice se vejde více koček a systém čerstvého vzduchu monitoruje hladinu kyslíku a oxidu uhličitého, aby bylo zajištěno dobré větrání i v malém prostoru.

Dalším zajímavou funkcí kamery je, že dokáže identifikovat, zda je kočka nemocná. Konkrétně umí odhalit čtyři běžné kočičí nemoci, jako je zánět, kožní problémy a fyzické trauma. Jakmile je u kočky identifikováno, že je třeba potřebná péče, tak chytrá chovatelská stanice informuje dobrovolníky, aby ji vyzvedli a vyšetřili.

Jedná se tak o krásnou implementaci umělé inteligence pro dobré účely. Nutí nás to přemýšlet nad rámec využití umělé inteligence jen pro marketingové účely, díky tomu si můžeme představit, jak se může UI ujmout role při řešení problémů lidí.