Aplikace Spill nabízí kdykoliv a kdekoliv bezplatné poradenství v oblasti duševního zdraví

Startup Spill z Velké Británie nabízí aplikaci, která poskytuje volný přístup k registrovaným profesionálům v oblasti duševního zdraví. Spill je k dispozici zdarma pro zaměstnance a studenty zapojených firem a univerzit. Aplikace založená na chatu nabízí službu na vyžádání (service on-demand), ve které volající mohou kdykoliv kontaktovat pomoc. Jsou propojeni s poradci a terapeuty spojenými s Britskou asociací pro poradenství a psychoterapii (British Association for Counselling and Psychotherapy).

Aplikace podporuje kontaktování poradců, se kterými si můžete promluvit o každodenních stresech, nikoliv jen o krizi duševního zdraví. Autoři usilují o to, aby se každodenní kontrola a úkoly kolem duševního zdraví staly zvykem. Spoluzakladatel společnosti Calvin Benton řekl, že aplikace umožňuje „poradenství ušité na míru pro 21. století“.

Podle odhadů jeden ze čtyř lidí na světě trpí duševní poruchou. Spill je jedním z rostoucího počtu aplikací zaměřených na poskytování potřebné pomoci. Aplikace v tomto směru dávají velký smysl, protože jsou přenosné, dostupné a cenově dostupnější než profesionální terapie. 84 % stávajících uživatelů aplikace Spill se podle informací společnosti dosud nedostalo k žádnému poradenství či poradenství v oblasti duševního zdraví. Investoři v této aplikaci také vidí potenciál, protože nedávno získala investici 760,000 EUR od Passion Capital, Seedcamp a několika andělských investorů –Julian Callede (zakladatel Made.com) a Jack Tang (zakladatel služby Urban).

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762