Proč Netflix integruje značky do svých seriálů?

Přestože Netflix na své platformě nedává reklamu, tak se zdá, že zkouší nový formát „reklam“ integrací značek do svých pořadů. A to tak, že se produkty stávají součástí dějové linie. Mohli jste toho být svědky ve třetí sezóně populárního seriálu Stranger Things, kde jste si mohli všimnout značek jako je Burger King a Coca-Cola a údajně se nejedná o předem domluvenou spolupráci se značkami. Netflix totiž přišel s prohlášením (poté, co byl označen za „brandovaný obsah“), že neobdrželi žádnou platbu ani umístění od třetích stran a produkty jsou součástí vyprávění Duffer Brothers, které odkazuje na spotřebitele a populární kulturu osmdesátých let minulého století. V podstatě říkají, že to všechno udělali sami bez diskuze ohledně promo spolupráce se značkami Coca-Cola nebo Burger King.

Výzkumná agentura (Concave Brand Tracking) odhaduje, že v nové řadě seriálu by umístění produktu mělo hodnotu 15 milionů dolarů. Je to velké riziko, protože značky nemusí inzerovat pořad, jak by to vyžadovalo řešení tradiční vzájemné spolupráce, ale tyto produktové vazby by mohly pro Netflix být přechodem do nové vlny brandovaného obsahu (více zde).

Bude zajímavé sledovat, zda více seriálů přijme tuto formu partnerství se značkami, protože v podstatě získávají bezplatnou reklamní kampaň a jedná se byznys postavený na předplatném.