Zákazníci Burger Kingu mohou hádat, zda jedí skutečné maso nebo jeho náhražku

Švédský Burger King nedávno vydal dva rostlinné hamburgery, Rebel Whopper a Rebel Chicken King s cílem představit hamburgery a ukázat zákazníkům, že vyráběné rostlinné hamburgery z 50/50 Menu jsou přesvědčivou náhražkou masa.

Zákazníci, kteří si objednají Whopper nebo Crispy Chicken Burger z 50/50 Menu, mohli místo toho dostat Rebel Whopper a Rebel Chicken King. Zákazníci pak můžou hádat, zda jedí rostlinu nebo maso. Výsledek, zda se správně uhodli, mohou zjistit naskenováním krabice pomocí aplikace Burger King. Neexistuje žádná odměna za správné uhodnutí, ale 50/50 Menu je levnější oproti tradičnímu menu.

Od spuštění kampaně (která trvá tři týdny) v pondělí 7. července uhodlo 60 % zákazníků správně a 40 % nedokázalo tento rozdíl rozeznat. Jak konverzace kolem rostlinné náhražky masa stále roste, aktivace Burger Kingu úspěšně odpovídá na jednu z hlavních obav skeptiků: skutečně chutná rostlinná náhrada dobře? Díky aktivačnímu přístupu a jednoduchému technologickému začlenění je zkoušení těchto hamburgerů zábava i pro ty, kteří jsou vůči rostlinnému masu skeptičtí.