Algoritmus Emma dokáže vyhodnotit pracovní styl člověka na základě Linkedin profilu

Německý startup Bunch vytvořil automatizovaný způsob hodnocení pracovního stylu uchazeče. Rozšíření do prohlížeče Chrome se nazývá Emma a využívá službu LinkedIn ke skenování jazyka profilu, jeho příspěvků a doporučení a desítek dalších ukazatelů, které prozradí chování uživatele.

Algoritmus, který je poháněn umělou inteligencí, porovnává LinkedIn data s více než milionem datových bodů shromážděných z oblastí, jako jsou zprávy ze Slacku, další profily na LinkedIn a recenze na Glassdoor. S těmito údaji je žadatel kategorizován do typů osobností, které odhalují, zda jsou přizpůsobiví, podrobně orientovanými nebo jsou schopni integrity. Zaměstnavatelé mohou toto použít k určení, zda někdo pravděpodobně pracuje v práci.

Technologie byla vytvořena firmou Bunch (berlínská skupina organizačních psychologů, vědců a softwarových vývojářů). Charles O’Reilly, profesor organizačního chování na Stanford Graduate School of Business, vyvinul model chování používaný firmou Bunch.

Rozšíření do Chrome je ke stažení zdarma. Uchazeči o práci ji mohou využít také k tomu, aby zjistili, jak by jejich profil mohli být hodnocen potenciálními zaměstnavateli. Rozšíření Emma umožňuje náborovým pracovníkům skenovat profily LinkedIn a během několika vteřin odhalit, zda by někdo mohl být vhodným kandidátem pro práci. Tyto měkčí behaviorální dovednosti, jako je přizpůsobivost, integrita a spolupráce, jsou často opomíjeny ve prospěch předchozích pracovních zkušeností a titulů. Přesto jsou obvykle lepšími prediktory úspěchu. Někteří recenzenti zjistili, že výsledky hodnocení jsou příšerné a samozřejmě nejsou 100% přesné. Emma je dalším příkladem technologického pokroku v procesu náboru.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762