Perfect Fit je cenově dostupná a ekologická vložka pro studentky v Africe

Společnost Eco-Sanitary Trading z Namibie zavedla cenově dostupnou menstruační vložku pro ženy. Naomi Kefas, generální ředitelka společnosti, uvedla, že společnost vytvořila produkt poté, co si uvědomila, že ženy každý měsíc zmeškají výuku, protože si nemohou dovolit vložky. Při návštěvě města Rundu ji oslovila mladá dívka, aby Kefas příště s jídlem přinesla i menstruační vložky, jinak promešká školu. „V tu chvíli jsem věděla, že musím změnit život těchto dívek,“ řekla Kefas.

Produkt se nazývá „Perfect fit“. Je vyráběn lokálně, je absorbující a může být přenášen do školy v kapse. Výzkum trval takřka dva roky, včetně výjezdů do Jihoafrické republiky, Keni, Indie a Číny. Za výrobou stojí tým 26 lidí (téměř polovina z nich jsou ženy) v továrně v hlavním městě Windhoek. Společnost obdržela finanční prostředky od rozvojové banky Namibie a prostřednictvím grantů.

Toto jednoduché řešení nabízí obrovské výhody. Chybějící dostupné hygienické vložky je problém pro dívky po celém světě. „Jedna z deseti dívek v Africe promešká školu během menstruace, protože kdy nemají přístup k hygienickým výrobkům, nebo proto, že nejsou bezpečné, soukromé toalety pro jejich použití ve školách,“ tvrdí ActionAid. Dále tvrdí, že selhání ve školní docházce může způsobit, že ženy budou vystaveny násilí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766