Chránič obrazovky Holoscreen umožňuje sledovat na telefonu 3D filmy

Chránič obrazovky, který bude brzy k dispozici, změní jakýkoli chytrý telefon na 3D zobrazovací zařízení. Obrazovka Holoscreen od společností Lucid a Holitech, vypadá a funguje jako běžný chránič telefonu. Je transparentní a sedí na většinu modelů chytrých telefonů. Když je však spárován s aplikací Lucid, chránič obrazovky vám umožní užít ai 3D filmy naplno. Dokáže také ze 2D obrázků a videa udělat scény „vystupující“ z obrazovky. Uživatelé ani nepotřebují 3D brýle.

Aplikace umožňuje také efekty. Běží na softwaru a technologii postavené společností Lucid. Tato technologie, známá jako 3D Fusion, využívá strojové učení a data k napodobování toho, jak lidské oko zpracovává informace.

Aplikace umožňuje používat fotoaparáty telefonu také k natáčení ve 3D. Funkce funguje pouze v případě, že váš telefon má dvě zadní kamery, jak je tomu například u iPhone 7 Plus. Funkce 3D nefunguje, pokud aplikace není zapnutá, takže se nebude stávat, že byste měli textové zprávy nebo maily vystupující z obrazovky. Chránič obrazovky bude prodávat za přibližně 30 dolarů a bude k dispozici od léta 2019.

Holoscreen umožňuje komukoliv (se chytrým telefonem) po celou dobu využívat naplno 3D zážitek. „Poprvé v historii je prohlížení a snímání pohlcujícího obsahu na dosah ruky“, dodávají vývojáři. To signalizuje novou hranici pro 3D technologii. To také snižuje náklady a fyzikální bariéry, které držely růst 3D zařízení. Teoreticky to může ovlivnit další oblasti v 3D průmyslu. Například u 3D tisku.