Britský umělec Joe Sweeney postavil telefonní budku, odkud mohou Britové před Brexitem zavolat Evropské unii

Britský umělec Joe Sweeney chce, aby lidé vyzvedli telefon a zavolali Evropě předtím, než Velká Británie opustí Evropskou unie. Jeho projekt „+44 Leave a message for Europe“ je interaktivní digitální instalace. Vyzývá lidi, aby nahráli online vzkaz pro Evropskou unii nebo dali najevo svůj vlastní názor na Brexit.

Instalace se soustřeďuje na neaktivní telefonní budku, kterou vytvořil Sweeney. Telefonní budka je přesná replika telefonní budky z 90. let minulého století. Ta bylo umístěna na nejvzdálenějším místě ve Velké Británii, na pláži Dungeness. Lidé mají přístup k webové stránce, zatímco stojí před telefonní schránkou, díky podpoře od nedaleké hospody.

„Instalací známého objektu – telefonní budky – a přemístění na konec světa, doufám, že vytvořím fyzickou a poetickou metaforu pro současné, zmatené a nejisté klima,“ řekl Sweeney. Dodal také, že telefon symbolizuje platformu pro nevyslyšené hlasy.

Zatímco ve skutečnosti nemůžete telefonovat, můžete nahrávat zprávy na webové stránky projektu. Nahrávky budou archivovány a vystaveny v Cob Gallery v Londýně později tento rok. Instalace potrvá do 29. března, což je oficiální datum odchodu Spojeného království z Evropské unie.

National Lottery prostřednictvím Arts Council England pomohla financovat projekt ve spolupráci s Cob Gallery. Sweeney řekl, že doufá, že instalace povzbudí rozhovor o Brexitu. Je také dobrou připomínkou, že lidé by měli mít platformu, kde budou slyšet. Umělec také poznamenal, že je důležité zachovat tyto názory, aby odrážely to, co národ si myslel (nebo ne) v této významné době.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766