Nemocnice na Jamajce sbírá vlhkost ze vzduchu, aby získala pitnou vodu

Nemocnice na Jamajce nainstalovala systém od společnosti Zero Mass Water, která získává vlhkost ze vzduchu a vytváří z ní pitnou vodu. Systém je šetrný k životnímu prostředí, využívá solární „hydropanely“ a eliminuje množství plastových lahví.

Hydro panel se skládá z normálního solárního panelu se dvěma hydropanely – jeden vytváří teplo a druhý absorbuje vlhkost ze vzduchu. Kondenzační formy a vodní kapky se shromažďují v nádrži o objemu 30 litrů, kam se přidávají i minerály. Pitná voda je připojena k vodovodnímu potrubí.

Společnost Nero Mass Water tvrdí, že mohou vyrobit ekvivalent „až jedné balené vody“ denně „z dvojice hydropanelů.“ Také tvrdí, že jejich systém se vyrovná „ ekvivalentu více než 100 000 plastových lahví za 15 let a nulovým plýtváním vody.“ Produkt je k dispozici na následujícím odkazu.

Tento produkt nabízí snadné použití a působivé výhody. Je jednoduchý na instalaci a poskytuje čistý pitný a skutečně udržitelný zdroj vody. Tento systém by mohl dramaticky změnit způsob, jakým společnosti dodávají vlastní vodu. ero Mass Water je součástí rostoucího trendu, ve kterém výrobky používají světlo jako ekologický zdroj energie.