Čínská technologická společnost představuje chytré hodinky Nubia Alpha s ohebným displejem

Z části James Bond, z části Johnny English, tak kritici popisují chytré hodinky Nubia Alpha, které se omotávají kolem zápěstí jako manžeta a jsou vybaveny 10 cm ohebným OLED displejem. Slouží jako hlavní rozhraní pro aplikace a další funkce.

Senzor vám umožňuje procházet funkcemi vzdušným pohybem prstu. Nemusíte se ho ani vlastně dotýkat. Na každé straně jsou výčnělky. Jedním z nich je 5Mpix fotoaparát pro fotografie a videa. Druhý je senzor, který reaguje na příkazy provedené prstem. Nubia Alpha nabízí řadu funkcí chytrých hodinek, včetně sledovačů fitness a monitoru spánku. K dispozici je snímač pro zaznamenání tepové frekvence. Můžete také volat, odesílat textové zprávy a chodit včas.

To, co je na hodinkách jedinečné, je flexibilní displej, který funguje jako wearable (kontroluje tepovou frekvenci) a jako telefon. Ale ve době definované elegantním Apple designem jsou hodinky podle recenzentů trošku velké a neohrabané. A co víc, obsahuje pouze omezený počet aplikací. Recenzenti si stěžovali, že neexistuje jasný způsob přístupu do obchodu s aplikacemi. Chytrý telefon má vestavěný 4G modem, takže můžete být online. Nubia Alpha bude k dispozici později v tomto roce za cenu 549 EUR pro černý model a 649 EUR pro zlatou verzi. Nubia je známá svými elegantními chytrými hodinkami, ale u tohoto wearable mobilního telefonu není jasné, zda společnost přináší na trh něco nového.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766