Stan Ocean Space Habitat vám umožní stanovat pod vodou

Americká společnost Ocean Opportunity navrhla přenosný „stan“, který umožňuje potápěčům tábořit pod vodou. Nese jméno Ocean Space Habitat a jedná se o úkryt ve tvaru kopule, který může být postaven pod vodou. Přístřeší má podobu rámu, který je ukotven. Jeho interiér vytváří kapsu naplněnou vzduchem, která obsahuje sedačku a doplňovatelný zdroj kyslíku. Přenosný podvodní domek poskytuje potápěčům suchý prostor po dobu asi čtyř až šesti hodin, kde mohou sundat svůj výstroj, najíst se, odpočívat a doslova dekomprimovat hluboko v moři.

Stan byl navržen odborníkem na potápění Michaelem Lombardiem a hostujícím profesorem Winslowem Burlesonem, který je zároveň i ředitel NYU Rory Meyers College of Nursing. Michael Lombardi projekt patentoval a patent si můžete prohlédnout zde.

Ačkoliv se jedná o specializovaný trh, mohlo by to dramaticky změnit potápění. Potápěči mohou provádět dekomprese pod vodou, mohou pod vodou zůstat delší dobu a prozkoumávat nové hloubky. Společnost nabízí další hloubkové průzkumné zařízení.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766