Mapovací aplikace Oriient dokáže navigovat zákazníky ke konkrétnímu regálu v obchodě

Izraelský startup Oriient vytvořil mapovací software, který pomáhá lidem najít cestu skrze budovy. Funguje stejně jako GPS, ale pro použití v interiéru. Aplikace usnadňuje lidem navigaci v obchodech, nákupních střediscích, nemocnicích nebo ve skutečnosti v jakékoli budově.

Nástroj se prodává vývojářům aplikací prostřednictvím měsíčního licenčního modelu. Představte si, že obchod, například, nabízí návštěvníkům aplikaci, která jim pomůže najít cestu uvnitř. Přidáním Oriientu do aplikace je dokáže navést ke konkrétnímu regálu, kde prodávají konkrétní produkty.

Pomocí magnetického pole země a senzorů v chytrých telefonech může technologie určit polohu člověka do jednoho metru. CEO společnosti Oriient a spoluzakladatel Mickey Balter dodává, že služba je efektivní v každé budově díky stabilnímu magnetickému poli. „S naším systémem mohou maloobchodníci ovládat a ovlivňovat zákazníka v obchodě, stejně jako Google mapy kontrolují, jak denně jezdíme do práce,“ navíc vysvětluje.

Údaje, které poskytuje služba, ukazují retailerům a jiným podnikům přesně to, jak se zákazníci pohybují a kde zůstávají. Oriient získal investici více než 2 miliony dolarů v rámci seed funding. Oriient je dobrým příkladem nejnovější generace lokalizačních služeb, které poskytují indoorovou navigaci. Existuje řada dalších služeb, které také řeší umístění uvnitř. Ale společnost Oriient jde dále tím, že umožňuje retailerům přizpůsobit navigační službu tak, aby přesně určovala umístění každého produktu. Služba byla nedávno vybrána jako jeden ze šesti startupů v rámci inovačního programu pro retail John Lewis Partnership JLAB.