0

Společnost Qualcomm představila nové 5G čipy do telefonů, které slibují lepší ponořující zážitek do virtuální reality a rozšířené reality – a k tomu lepší sluchátka. Drobné telefonní čipy 5G s označením Snapdragon 855, jsou výkonnější než 4G čipy, které v současné době máme v našich chytrých telefonech. Tyto nové čipy mohou zpracovávat VR a AR v reálném čase –slovy Qualcomm tak nabízí plnohodnotný zážitek.

Chcete-li si vychutnat tento zážitek, potřebujete VR/AR headset. Tyto headsety již existují, ale snažily se najít správný trh. Úspěšné modely, jako je HoloLens, se zaměřují na podnikání. Modely pro zábavu a hry mají tendenci být neohrabané a drahé.

S čipem Snapdragon 855 a jeho úplným (XR) zážitek se to Qualcomm snaží změnit. Společnost spolupracuje s několika výrobci VR/AR headsetů, včetně Acer, Nreal a Pico, aby umožnila použití XR brýlí. Brýle se připojí k telefonu pomocí USB-C rozhraní, jako je tomu u iPhone sluchátek.

Dvě kompatibilní náhlavní soupravy jsou již na trhu, Acer OJO a Nreal Light. Společnost Qualcomm plánuje spustit certifikační program, který pomůže na trhu s „XR ready“ brýlemi.

Qualcomm je průkopníkem několika technologií připravených pro 5G. Společnost chce z telefonů a dalších zařízení dostat co nejvíce. Snapdragon 855 je nejnovějším přírůstkem společnosti Qualcomm. Konkurenti jako Apple a Intel by měli odhalit své 5G zařízení do roku 2020. Qualcomm 5G čip bude v letošním roce zahrnut do Verizon a AT&T Android telefonů, čímž posunou společnost vpřed. Ale s omezenou infrastrukturou 5G a dalšími výzvami, není jasné, jak významný bude mít 5G průlom v krátkodobém horizontu.