Výrobce jízdních kol Veloretti využil SPZtky jako slevové kódy na kola

Paříž je nejvíce znečištěné hlavní město Evropy. Aby se zabránilo tomu, že lidé budou umírat v důsledku znečištění, tak ve všedních dnech nesmí do města vjet 2,7 milionu automobilů produkující vysoké emise oxidu uhličitého. Pokud pracujete ve městě, ale nemůžete si dovolit nové auto s nízkými emisemi, tak se jedná o velký problém. Potřebujete se dostat do Paříže a teoreticky chcete omezit i své emise, co tedy můžete udělat? Můžete jezdit vlakem, i když se jedná o méně pohodlný způsob oproti vašemu autu. Nebo můžete zvážit kolo, ale přechod na kolo znamená i větší změnu ve vašem životním stylu.

Amsterdamská společnost Veloretti vyrábějící kola to viděla jako příležitost a svezla se na vlně zájmu o čistou mobilitu a udržitelnou městskou dopravu během Evropského týdne mobility 2018 tím, že 6 milionům majitelům aut nabídla personální slevu na kola na základě emisních hodnot jejich aut. Tím značka nabídla pomoc nejen vlastníkům aut, ale také samotnému městu při řešení problému se znečištěním.

Značka propojila veřejnou databázi registračních značek s jejich skriptem na Shopify, aby převedla SPZtky do slevových kódů, které uživatelé mohli zadat na stránkách společnosti Veloretti. Díky tomu se převedly emise vozu na osobní slevu. Čím horší emisní skóre vašeho vozu bylo, tím větší slevu jste měli na nové kolo Veloretti.

Mechanika nákupu využívá krásný princip toho, že sleva je odhalena až poté, co uživatel umístí kolo do svého nákupního košíku. Tím se posílí závazek ke koupi, protože uživatel uvidí své emisní skóre společně se slevou. Veloretti dobře využil sociální trend v době, kdy se o tom mluvilo v médiích.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766