Jak Burger King využívá technologie v rámci svého marketingu

Tradiční reklama možná vymírá, ale využijte v kampani netradiční technické myšlení a můžete tím znovu oživit kreativitu značky. To bylo tématem přednášky Survivor’s Guide To The Adpocalypse od značky Burger King na letošním festivalu Cannes Lions.

Marcelo Pascoa, head of global marketing společnosti Burger King, a Fernando Machado, global CMO, představili divákům několik případových studií, které se díky svému netradičnímu přístupu staly virálními.

Kampaň „Whopper Detour“ vyzvala spotřebitele ve Spojených státech, aby si stáhli aplikaci Burger King, kterou lze aktivovat pouze poblíž konkurenční restaurace McDonald’s, kde si mohou přes aplikaci objednat Whopper za cenu pouhého jednoho centu, pak stačí přijít do restaurace Burger King a vyzvednout si objednávku.

„Snažili jsme se za stažení aplikace nabídnout burger zdarma, ale nikoho to nezajímalo. Teprve zábavný prvek v podobě návštěvy konkurenční způsobil, že se lidé začali zapojovat,“ řekl Machado.

Během kampaně byla aplikace stažena 1,5 milionkrát za devět dní a z 626. místa vyskočila na 1. místo v žebříčku stažených aplikací. Kampaň měla rekordních 3,5 miliardy impresí. Aktivita také znásobila mobilní prodeje a zvýšila návštěvnost restaurací Burger King. Fernando Machado tak poukázal, jak technologie zcela mění způsob, jakým pohání byznys.

Další kampaň, která se konala v notoricky známých dopravních zácpách v Mexico City, se nazývá The Traffic Jam Whopper. Ta zcela obrátila naruby koncept rozvozu jídla tím, že si objednáte Whopper, zatímco jste uvízli v zácpě a necháte si ho doručit přímo do vašeho auta. Tento experiment zvýšil počet mobilních objednávek o 63 % a koncept se nyní zavádí do měst Los Angeles, Sao Paulo a Šanghaj.

A kupónový marketing nikdy nebyl tak žhavý jako v kampani „Burn that ad“, kde zákazníci namířili mobilní aplikaci Burger Kingu na reklamu společnosti McDonald’s a spatřili, jak tato reklama shořela, aby odhalila slevový kupón. Jednalo se o chytré využití rozšířené reality.

„Samotná technologie není cílem; je to jen prostředek, jak se dostat do cíle. Technologie zcela mění způsob, jakým poháníme podnikání. Je to o pohodlí, které přináší zákazníkovi,“ řekl na závěr Pascoa.