0

Vědci z University of Auckland vynalezli způsob, jak lidé mohou odpovídat na své telefonáty tím, že se doslova zakousnou do technologie. ChewIt je malé, interaktivní handsfree zařízení o velikosti bonbónu. Jedná se v podstatě upravenou desku plošných spojů, která se nachází uvnitř odnímatelného pouzdra z křemíku.

Uživatelé jej mají v puse jako kus žvýkačky. Zařízení může být opakovaně používané díky tomu, že staré pouzdro vyměníte za nové. Při používání máte pocit, že v puse máte kus měkkého karamelu. Uživatelé s ním mohou dálkově ovládat různá zařízení, takže například během jízdy na kole můžete kousnout do tohoto ChewIt a váš mp3 přehrávač vám přeskočí na další song. Zařízení bylo vytvořen týmem v laboratoři Augmented Human Lab na Auckland Bioengineering Institute.

„Chtěli jsme přijít s rozhraním, které je snadno použitelné, umožňuje vám komunikovat se současnými technologiemi a je dostatečně diskrétní, aby ostatním neviděli interakci s tímto zařízením,“ řekl vynálezce Pablo Gallego.

Zařízení je prototyp a tým pracuje na dalším vývoji. Tým také zkoumá možnost komerčního zpřístupnění. Technologie, kterou lze nosit, je den ode dne čím dál zajímavější. ChewIt posouvá wearable technologii na novou úroveň. Tento koncept je součástí poslání Augmented Human Lab, které vytváří technologii, jenž reaguje na lidské potřeby místo toho, aby se lidé přizpůsobovali technologiím.