0

Nová generace aplikací pro chytré telefony se zaměřuje na tradiční komunikační služby v amerických věznicích. Tři aplikace navržené bývalými vězni se snaží nabídnout lepší a méně nákladné služby 2,3 milionu osob, kteří v současné době žijí ve věznicích.

Aplikace jsou podobné aplikaci Instagram a dalším populárním aplikacím pro chytré telefony. Ale tyto aplikace jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám vězňů (a požadavkům věznice) a poskytovaly dostupnější telefonní a e-mailové služby. Vězni tradičně mají přístup k zabezpečené formě e-mailových a telefonních hovorů. Ale obě věci používají datované technologie a účtují vězně vysokými sazbami vzhledem k malým výdělkům vězňů.

Pigeonly umožňuje lidem posílat obrázky ze svých telefonů do služby Pigeonly. Služba pak posílá fotky vězňům prostřednictvím poštovních služeb. FlikShop poskytuje podobnou službu, ale obrázky posílá jako pohlednice. Služba InmateAid poskytuje vězňům bezpečné internetové připojení za místní ceny.

Jiné aplikace používají technologii ke zlepšení finančních potřeb vězňů. JPay například umožňuje rodinám posílat finanční prostředky a nakupovat tablety s dalšími produkty schválené vězením.

Tyto komunikační nástroje se snaží narušit komunikační systém používaný vězeňským systémem. Mohly by nahradit starší technologie, jako jsou dražší e-mailové a telefonní služby. Jednoduchost a nízké náklady přitahují vězně, zatímco aplikace pomáhají věznicím snížit pašované zboží, neboť více korespondence se děje prostřednictvím počítačů. Studie ukazují, že u vězňů, kteří pravidelně komunikují s rodinou a přáteli během pobytu ve vězení, se snižuje pravděpodobnost návratu do vězení.