0

Americký startup StayTuned chce usnadnit posílání videí na sociální sítě a další platformy. Videa se stávají stále oblíbenější nejen u vydavatelů, ale i u firem všech typů. Ale zorientovat se na různých platformách může být náročné. Každá má svá pravidla a vědět, který formát funguje na jaké platformě, může být problém.

StayTuned nabízí zjednodušení tohoto problému tím, že poskytuje zákazníkům jedno místo, odkud mohou publikovat videa na všech platformách od Instagramu až po Netflix. Navíc služba optimalizuje videa klientů tak, aby vyhovovala požadavkům různých kanálů. Program StayTuned pomáhá „pushovat“ obsah klientů tak, aby přilákali širší publikum, a analyzoval dopad, aby se klienti naučili efektivněji využívat videa. Startup zajišťuje služby všem tvůrcům obsahu, od velkých sportovních kanálů až po malé lokální firmy.

Koncept byl představen v únoru 2019. Startup získal finanční prostředky ve výši 2,5 milionů dolarů. Během následujících několika měsíců plánuje spuštění beta verze služby a očekává se velký zájem, protože studie z roku 2018 zjistila, že lidé v průměru denně zhlédnou 90 minut online videí. Tento trend se zvyšuje. Cisco předpovídá, že přenos internetových videí bude mezi lety 2017 a 2022 růst čtyřnásobně. Společnost StayTuned se domnívá, že v roce 2025 bude mít Over-the-top obsah (OTT) a trh těchto služeb hodnotu 165 miliard dolarů, takže je důležité, aby firmy věděly, který videoobsah mají kde zveřejnit.