0

Obvykle, když je váš dům přeplněný věcmi, které schováváte do skříní, nebo je dáváte někomu jinému popřípadě je vyhodíte. Americký startup Omni nabízí jinou alternativu. Přemýšleli jste o té kytaře v ložnici, na kterou nehrajete, ale nejste připraveni se ji zcela zbavit? Zaměstnanci Omni si ji vyzvednou, vyfotí a uloží. Nebo ještě lépe, pokud chcete vydělat nějaké peníze, tak to startup dá k pronájmu na svých webových stránkách.

Společnost Omni funguje jako digitální tržiště, který však v současné době je k dispozici pouze pro zákazníky v Portlandu, Oregonu a oblasti San Francisco Bay Area. Cílem je pomoci lidem žít s míň věcmi a konzumovat toho méně.

Poplatky za službu závisí na uložených a pronajatých položkách. Startup získal od investorů 35,3 milionů dolarů. Omni by mohl změnit způsob, jakým si lidé přemýšlejí o vlastnictví a potenciálně narušují, jak spotřebováváme produkty. Úspěch Omni se veze na trendu sdílené ekonomiky. Odhaduje se, že 86,5 milionu Američanů bude do roku 2021 využívat služby sdílené ekonomiky. Dále se odhaduje, že sdílená ekonomika globálně vygeneruje 335 miliard dolarů do roku 2025.