0

Australský startup Myriota oznámil, že jeho malé družice budou poskytovat zemědělcům informace o zásobách vody v reálném čase. Tato technologie umožní zemědělcům v Austrálii, aby monitorovali spotřebu vody a dodávky z mobilních telefonů. Jedná se tak o první komerční využití systému nízké oběžné dráhy této společnosti. Družice velikosti chleba (známé jako nanosatelity) sbírají data z zařízení připojených k internetu.

Chytré senzory využívající připojení Internet věcí (IoT) posílají data až do satelitů. Družice sbírají informace, analyzují je a posílají zpět uživatelům podle jejich potřeb. Společnost Myriota spolupracuje s firmou Davey Water Products na poskytování této služby. Služba bude komerčně dostupná v druhé polovině letošního roku.

Společnost Myriota říká, že její technologie přináší klientům levný přístup k IoT, kteří potřebují malé množství specifických dat v reálném čase. Společnost plánuje tento rok rozšířit své komerční nabídky. Služba Myriota pro farmáře řeší jednu z nejzákladnějších otázek ohledně IoT dat: jak je používat. Společnosti a vlády po celém světě se zapojují do systémů internetu věcí. Server Statista uvedl, že do roku 2018 bylo do IoT zapojeno 23 miliard přístrojů. To produkuje spoustu dat. Výzvou je, jak je zpracovat a analyzovat. Nyní poskytovatelé IoT navrhují způsoby přístupu klientů ke specifickým datům. To by mělo usnadnit zemědělcům a jiným podnikatelům, aby co nejvíce využili dostupné údaje.