Vivahouse proměňuje prázdné budovy na cenově dostupné komunální bydlení

Společnost Vivahouse založená ve Velké Británii vytvořila model bydlení, který mění uzavřené obchody do komunálního bydlení. Prefabrikované jednotky jsou snadno instalovatelné, což znamená méně času stráveného repasováním interiérů.

Vivahouse se označuje jako „městský dům budoucnosti“. Zaměřuje se na freelancery a mobilní profesionály, kteří mají problémy s nalezením cenově dostupného bydlení v Londýně. Koncept je založen na rostoucím zájmu o spolubydlení. Jednotky zahrnují soukromé ložnice s komunální kuchyní a koupelnou. Zahrnují také denní úklid, potřeby do kuchyně a koupeny. Prádelna je též součástí.

Ceny za pronájem začínají na 600 librách na měsíc v rámci dlouhodobého pobytu a od 50 liber za noc pro kratší pobyty, což Vivahouse označuje za zlomek nákladů tradičního nájmu.

Koncept využívá brány zavřené prostory obchodů, nemocnic a kancelářských prostorů. Společnost nedávno dokončila pilotní program v uzavřeném nákupním centru v Londýně. Plánuje rozvinout další jednotky po celém městě i v zahraničí.

Komunální bytové koncepty stoupají na popularitě v místech jako je Londýn. Je za tím rostoucí cena nájmu. Vivahouse se také zabývá udržitelností. Koncept je založen na uzavřených obchodech a obchodních místech – což je důležitým faktorem v městských centrech po celém světě. Očekává se, že zájem o komunální či společné bydlení se v příštích několika letech zvětší, protože mladí se reagují na rostoucí ceny nemovitostí a staří hledá cenově dostupné bydlení. Využití prázdných bytů nebo komerčních nemovitostí by mohlo pomoc udržet nižší náklady.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766