Kolekce voskovek učí děti, že každý má jinou barvu pleti

V Japonsku si 79 % lidí spojuje slovo pro tón pleti („hada-iro“) pouze s jednou barvou. Děti jiné rasy se tak často mohou cítit odcizeny za to, že vypadají jinak. Japonská kosmetická značka Shiseido se proto rozhodla ukázat japonské mládeži, že každý sice můžeme vypadat jinak, ale všichni jsme si rovní.

Vytvořila speciální krabici voskovek tím, že naskenovala pleť skupině dětí ve škole s cílem vytvořit jejich jedinečný hada-iro profil. Tím vznikly pastelky, které odpovídají individuálním tónům pleti dětí.

Značka Shiseido nepotřebovala slova, aby komunikovala sdělení. Děti jednoduše po naskenování pleti viděly různé odstíny pleti a uvědomily si, že neexistuje jedna „skutečná barva“ a ve skutečnosti jsou všechny odlišené. Tato kampaň od agentury RG/A opět dokazuje, že ukazování je mnohem silnější způsob, jak předat sdělení, oproti říkání.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766