Společnost Fologram udělala ze zedničiny rychlejší a levnější záležitost

Softwarová společnost Fologram používá hologramy k revolučnímu stavění z cihel. Tradiční komplikovaná cihlářská práce je drahá, což vyžaduje časově náročné plánování a minutovou kontrolu nad detaily. Fologram vytvořil aplikaci, která převede nákres již navrženého cihlového projektu do hologramu, který je promítán na pracovišti. Pomocí speciálních brýlí HoloLens od Microsoftu mohou zedníci vidět hologram a postupovat krok za krokem pro stavbu virtuální vizualizace v reálném světě.

Aplikace již byla pilotována společností All Brick pomocí HoloLens. CEO společnosti All Brick, Colin Barratt, který pracoval s touto technologií, řekl, že trvalo pouhých sedm hodin, než dokončil práci. Obvykle by to trvalo dva týdny. Aplikace je v současné době k dispozici ke stažení na webových stránkách Fologram. Přístup k programu stojí 125 dolarů měsíčně na headset.

Cihla je atraktivní, ale drahá a časově náročná záležitost. Návrháři Fologramu tvrdí, že i nejsložitější algoritmy počítačového vidění nemohou nahradit intuici a dovednosti vyškoleného zedníka. Zkušený zedník si může v současnosti účtovat až 1500 korun za hodinu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766