Spoty dokumentující vznik reportáří vyhrály hlavní cenu v kategorii Film Lions

Vítězem kategorie Film Lions za rok 2019 se stává kampaň, která si již odnesla nevyšší ocenění v kategorii Film Craft. Práce „The Truth Is Worth It“ pro The New York Times oslavuje odvahu, nekompromisnost, vytrvalost, odhodlání a neohroženost, která vede k vytváření skvělé novinařiny. Tato skvěle provedená práce byla náročným cvičením, při němž agentura Droga5 přezkoumala desítky nedávno publikovaných článků The New York Times, aby nalezla ty, které nejlépe vystihují novinářskou práci.

Na výzkum navázaly rozhovory se zúčastněnými reportéry, aby se odhalilo, jak se příběhy vyvíjely a aby se stanovil časový harmonogram jednotlivých zpráv. Tento obsah byl poté převeden na vítěznou kampaň, která představila reportáže z hranic mezi USA a Mexikem, ze Středního východu a Myanmaru. Úspěch kampaně přichází několik dní poté, co americký prezident Donald Trump obvinil dokument „virtuální zrady“ nad jeho zprávou o ruské kybernetické válce.

Tento týden několik prezidentů poroty zdůraznilo význam tiskových médií v boji proti fake news a postavilo se proti korupci. Prohlášení od Droga5 zní: „V době, kdy je pravda překrucována, ohýbaná a někdy zapomenuta, ukazujeme, jak NYT přináší čtenářům pravdu.“