0

Vítězem Glass Lions se stal „The Last Ever Issue“, což je kampaň s velkým dopadem, na které se podílela reklamní agentura VMLY&R, která koupila nejstarší vydavatelství pornočasopisu v Polsku, aby ho mohla zavřít. Na kampani se podílely značky Mastercard, BNP Paribas a polské noviny Gazeta.pl. Důvodem převzetí časopisu Twój Weekend byl protest proti objektivizaci žen. Speciální závěrečné číslo neobsahuje žádné nahé fotky. Místo toho se zaměřily kulturní otázky, jako je sexuální výchova, genderové zobrazení, rovnost práv a sexismus. Projekt byl podpořen reklamní kampaní v outdooru, kinech, rozhlasu, tisku, sociálních sítích a online. Média spravovala společnost Wavemaker, která uvedla, že „organicky dosáhla zásahu 4,5 milionu lidí a vytvořila 25 milionů mediálních impresí“. Obsah z vydání „The Last Ever Issue“ také vygenerovalo 500 000 návštěv na web Gazeta.pl.

Prezidentka poroty Jaime Robinson dala jasně najevo, že její objektivizace žen byla v její mysli v jejím předfestivalovým sdělení, když řekla: „Bývala doba, kdy jediná žena, kterou jste mohli najít ve standardní pivní reklamě, by byla oblečena v těsných a malých bikinách. Někdy dokonce zápasila s dalšími ženami v bikinách. Naštěstí jsme viděli seismické změny v kulturních konverzacích o pohlaví, a s tím i způsob, jakým zobrazujeme pohlaví v reklamě.“

Porota udělila jediného zlatého lva, a to provokativní kampani „Viva La Vulva“ od agentury AMVBBDO pro značku Libresse/Bodyform.