Kampaň Whopper Detour si odnáší Grand Prix Titanium

Kampaň „The Whopper Detour“ završila úspěšný týden Cannes Lions pro značku Burger King tím, že získala Grand Prix Titanium, což je ocenění vyhrazené pro práci, která je „provokativní, bořící hranice, inspirující a která představuje nový směr průmyslu. Tato poslední cena znamená, že Burger King vyhrál tento týden tři ceny Grands Prix.

Kampaň od agentury FCB New York nabídla lidem možnost koupit si Whopper burger za jeden cent pod podmínkou, že odemknou promo nabídku v blízkosti konkurenční restaurace McDonald’s. Tato chytrá integrace mobilní, přímé a prodejní nabídky přinesla návratnost investic 37:1. Aplikace dosáhla 1,5 milionu stažení a prodeje přes mobil se během kampaně ztrojnásobily.

„Whopper Detour“ byl 40krát úspěšnější než jakákoli předchozí digitální aktivace značky. Burger King si vybudoval reputaci se svým provokativní a zábavným marketingem – v roce 2017 získal ocenění Cannes Lions Creative Marketer Of The Year. Na letošní prezentaci Survivor’s Guide to The Adpocalypse se Fernando Machado, globální marketingový ředitel Burger King, přiznal: „Pokusili jsme se dávat burger zdarma za stažení aplikace, ale nikoho to nezajímalo. Právě prvek zábavy v podobě návštěvy konkurenční restaurace zapojil lidi do akce.“