0

Během týdne, kdy se problematika tělesného postižení dostala do popředí myšlení festivalu Cannes Lions, se jedním z největších vítězů stala práce „Changing The Game“, kterou vytvořila agentura McCann New York pro klienta Microsoft Xbox. Včera kampaň potvrdila svůj dopad, když získala Grand Prix v kategorii Brand Experience & Activation.

Jádrem kampaně bylo rozhodnutí společnosti Microsoft vybudovat herní ovladače na míru, které umožní tělesně postiženým soutěžit v rovných podmínkách se zdatnými protějšky. To bylo podpořeno kreativními exekucemi, v nichž děti vysvětlily rozdíl, který změnil jejich kvalitu života. Prezident poroty Jaime Mandelbaum prohlásil: „Tito ovladače mají nepřiměřený dopad na životy tělesně postižených, což jim dává důvěru, kterou mohou v budoucnu využít. To jde nad rámec standardního vztahu se značou.“

Jaime Mandelbaum, chief creative officer VMLY&R, řekl, že porota se snaží zachytit kvalitu práce produkovanou po celém světě. V kategorii získaly zlaté lvy kampaně z Peru, Švédska, Mexika a Izraele. Poslední jmenovaná země mimo jiné získala zlatého lva za práci „Thisables“, což je další kampaň agentury McCann, která si již odnesla Grand Prix v kategorii Health & Wellness.