9 shortlistů od VLMY&R je finální výsledek ČR na festivalu Cannes Lions 2019

Dnes večer bylo poslední vyhlašování, kde se oznamovaly vítězové posledních kategorií Glass Lion: the Lion for Change, Cannes Lions Grand Prix for Good, Titanium Lions a Film Lions. A právě na poslední kategorii sledovala se zaujetím Česká republika, protože agentura VLMY&R zde měla poslední dva shortlisty za spoty pro obecně prospěšnou společnost Post Bellum.

Porota se rozhodla neudělit lva ani jedné české práci, která získala shortlist. Po několika úspěšných ročnících, kdy české agentury proměňovaly shortlisty na cenné kovy, je tento ročník nejslabší za posledních 5 let.

Co se týče Young Lions soutěže, jejíž národní kolo pořádá společnost Lionhearted, tak týmy v kategoriích Marketers, Print, Media a Digital také odchází s prázdnou.

Pokud jste neměli příležitost navštívit festival nebo byste se chtěli dozvědět více o tom, jak přemýšlejí porotci na festivalu Cannes Lions, tak doporučujeme konferenci Cannes in Prague, kterou pořádá ta samá společnost, jenž organizuje národní kolo Young Lions.

Finální bilance ČR v Cannes:

VMLY&R – Post Bellum: 8 shortlistů (Film Craft 3, Radio & Audio 3, Film 2); Člověk v tísni: 1 shortlist (PR)

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766